در حاشیه بازدید استاندار قزوین از گروه مدارس همره

 

استاندار قزوین در بازدید از مجتمع آموزشی همره (مینودر قزوین):
ضرورت توجه ویژه به مهارت آموزی در نظام آموزشی

 

لینک خبر از سایت استانداری قزوین  http://ostan-qz.ir/content/ostan/news/45628

ضرورت توجه ویژه به مهارت آموزی در نظام آموزشی

 
استاندار قزوین تاکید کرد:
ضرورت توجه ویژه به مهارت آموزی در نظام آموزشی
 
استاندار قزوین در بازدید مجموعه مدارس خیریه بر ضرورت توجه ویژه به مهارت آموزی در نظام آموزشی تاکید کرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری،"عبدالمحمد زاهدی" در حاشیه بازدید از هنرستان کتاب مبین در شهر قزوین اظهار داشت: متاسفانه به دلیل فقدان مهارت شاهد بیکاری بسیاری از جوانان بعد از فارغ التحصیلی هستیم در حالیکه اگر مهارت لازم در این جوانان وجود داشته باشد سریعتر جذب بازار کار خواهند شد.

وی اضافه کرد: فقدان مهارت در فارغ التحصیلان از مشکلات جدی جامعه است که باید بیشتر مورد توجه مراکز آموزشی و علمی قرار گیرد.
استاندار ادامه داد: خوشبختانه بانیان و موسسان این هنرستان به موضوع مهارت آموزی توجه ویژه دارند تا جوانان جویای کار هرچه سریعتر وارد بازار کار شوند.
زاهدی گفت: بانیان این موسسه همچنین به مدرسه داری در کنار مدرسه سازی توجه ویژه ای دارند که در واقع کمکی به دولت بوده و باری از دوش وزارتخانه آموزش و پرورش بر می دارد.
وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات هنرستان ها و مراکز علمی نیز به بوروکراسی و مقررات نانوشته ای بر می گردد که مانع توسعه این نوع مراکز می شود.
زاهدی خاطر نشان ساخت: البته باید خیران و موسسان چنین مدارسی با عزم و اراده جدی در راستای اهداف خود حرکت کنند و از مشکلات و چالش های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی دلسرد نشوند.


چاپ   ایمیل