بازدید سرپرست اداره کل آموزش و پرورش قزوین از گروه مدارس همره

10 درصد دانش آموزان قزوین در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

قزوین – ایرنا – سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: هم اکنون 10 درصد دانش آموزان قزوین در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند و باید تا پایان برنامه ششم توسعه این رقم افزایش یک درصدی داشته باشد.

 

به گزارش ایرنا، مرتضی سمیعی روز چهارشنبه به همراه عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در بازدید از هنرستان غیردولتی کتاب مبین در شهر قزوین افزود: عمده نگاه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیرنظام های آن توسعه مدرسه محوری است و به عبارت دیگر مدارس در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان کانون اصلی مورد توجه قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: امروزه ساخت مدارس با قابلیت های کامل شامل کارگاه های مهارت آموزی و کلاس های استاندارد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد که در این راستا باید از بانیان و خیران مدرسه و هنرستان کتاب مبین در شهر قزوین قدردانی کرد.
سمیعی ادامه داد: باید با استفاده از ظرفیت خیران و بخش خصوصی تا پایان برنامه ششم توسعه 11 درصد دانش آموزان قزوینی در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل شوند که تحقق این مهم نیازمند همکاری و مشارکت مجموعه دستگاه های اجرایی استان است.
مدیرعامل موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب و بانی مدرسه کتاب مبین نیز در این بازدید گفت: طی 16 سال فعالیت مدرسه سازی 60 واحد آموزشی کوچک و بزرگ را در کشور و حدود 20 مدرسه را در قزوین احداث کرده ایم.
وحید صباغیان افزود: رویکرد موسسه با توجه به مساله اشتغال جوانان، ترویج رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش است که امیدواریم با احداث مجموعه های فعلی گام های بلندی را در این زمینه برداشته باشیم.
وی اضافه کرد: تلاش برای نهادینه سازی مدرسه داری در کنار مدرسه سازی، ساخت مدارس با تکیه بر معماری بومی مناطق، استفاده از انرژی های نو و بهره گیری از دستگاه های تصفیه فاضلاب، بازیافت پسماند، موزه های مردم شناسی، حیات وحش و ... در ساخت مدارس در دستور کار موسسه قرار دارند که در صورت همکاری و مساعدت مسئولان شاهد تسریع در تحقق آنها خواهیم بود.


چاپ   ایمیل