اهمیت مدرسه سازی

آنچه نزد شماست پایان پذیرد و آنچه نزد خداست ماندنی است و کسانی که شکیبایی ورزیدند هر آینه خردشان را بر پایه نیکوترین کاری که می‌کردند پاداش خواهیم داد.
(سوره نحل آیه 69)

اگر کشورهای پیشرفته، علم خوب و صنعت و اقتصاد قوی دارند و توانسته‌اند راههای توسعه و ترقی را به خوبی طی کنند از مدارس شروع کرده‌اند.

مدرسه مهمترین مکانی است که می‌توانیم در آن اصول انسانی را به فرزندان خود بیاموزیم. در چنین موقعیتی مدرسه می‌تواند در همه لحظه‌های زندگی افراد تاثیر بگذارد. خیرین، نیروهای عظیمی هستند که ما با یاری آن‌ها به وظیفه‌ی اصلی خود که تامین فضای مناسب آموزشی و پرورشی در روستاها و شهرهای نیازمند است، می‌پردازیم. یک جامعه وقتی در مقابله با مشکلات گوناگون خود موفق می‌شود که فرهنگ آن کمال یافته باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که بهترین سرمایه گذاری، مدرسه سازی است. مدرسه سازی توشه آخرت است. مادامی که فرزندان ما در این مدارس تحصیل می‌کنند این ثواب جاری می‌باشد. هیچ سرمایه‌ای بالاتر از علم و دانش نیست. باید بتوانیم از این موهبت به خوبی بهره ببریم. خیرین مدرسه ساز، مردان و زنان بزرگی هستند که امروز، فردا را می‌بینند و در عصر رقابتی شدن جهان به هر میزان که ملت توانست به علم و فن دسترسی پیدا کند، سهم خواهند داشت. امیدواریم زنان به عنوان قطبی تاثیرگذار بر آینده کشورمان حضوری، شایسته در امر مدرسه سازی داشته و گامی موثر در راه اعتلای فرهنگ اسلامی بر دارند. مدرسه سازی به عنوان بهترین نشانه فرهنگ دوستی، بهترین عمل صالح دیرپا و آینده ساز، بهترین معامله با خدا، بهترین کار نیکو و احسان، بهترین باقیات الصالحات، بهترین عمل نیکو و جاودان، بهترین آموزگار سخاوت و خیرخواهی بالاترین، شریف‌ترین و زنده‌ترین کارها و زیباترین و عالی‌ترین مظهر نیکوکاری است. در زمان افتتاح هر مدرسه‌ای نه در یک ساختمان ساده که در خردمندی، دانایی و هوشیاری را می‌گشاییم. دری که اگر به موقع باز شود در هر چه فساد و تباهی و سیاهی، خود به خود بسته می‌شود به همین خاطر است که ما به وجود مدرسه‌ها سخت محتاجیم، مدرسه‌هایی که بتوان در آن‌ها درس صفا، سادگی و سربلندی خواند. ستاد بانوان خیرمدرسه ساز، هم اندیشی با شما بانوان خیر را افتخار خود دانسته و با استقبال از عزیزان خیر و علاقمند به امر مقدس مدرسه سازی، آماده است تا رسیدن به اهداف عالیه یاری‌تان نماید. خیرین مدرسه ساز، نه فقط روح دانش‌آموزان بلکه جسمشان را نیز نجات می‌دهند. از خواهران خیر با تعهد که با احساس مسوولیت جدی در عرصه تعلیم و تربیت، مشتاقانه حضور پیدا کرده‌اند سپاسگزاری می‌کنیم. تلاشهای خیرین مدرسه ساز برای توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی در سطح کشور ستودنی است. خوشا به حال کسانی که فراهم آوردن توشه آخرت را در انجام خدمات عام المنفعه خیر و خداپسندانه جستجو می‌کنند و روسپیدی فردای قیامت را در محضر خداوند سبحان پاداش خویش می‌دانند.

 

مشاهده 3710 مرتبه آخرین بروز رسانی دوشنبه, 16 تیر 1393 10:25
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید