اردوگاه تفریحی سردار جنگل گوراب زرمیخ

 اردوگاه سردار جنگل مؤسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب


در شرایطی که بیش‌تر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی كودكان و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی‌بخش در مدرسه است. از دیگر سو با کاهش مساحت فضاهای آموزشی به علل مختلف اقتصادی و اجتماعی امکان تجمیع امکانات آموزشی و پرورشی در هر جایی وجود ندارد.

شاداب سازی مدارس را باید در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جستجو کرد. براى این که سلامت جسمانى و روانى دانش‌آموزان و اولیای مدرسه حفظ شود، باید سعى کنیم با شناسایى عوامل مؤثر بر شادى، موجبات تقویت عوامل مثبت و تقلیل عوامل منفى مؤثر بر شادى را فراهم کنیم. از آن‌جا که شعف بزرگترها عامل مؤثر در شادى و نشاط کودکان است و اولیا و مربیان غمگین نمى‌توانند فرزندان و دانش‌آموزانى شاد تربیت کنند، با ارائه نظام اعتقادى درست براى دستیابى به شادى، مى‌توان به افزایش نشاط در میان افراد جامعه کمک کرد.

سفرهای دانش‌آموزان، اولیا و معلمین (خانوادگی) در قالب اردوهای تفریحی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی یکی از روش‌های علمی و تربیتی است که مدارس موفق دنیا از آن برای پیش‌برد بهتر اهداف آموزشی و پرورشی استفاده می‌کنند.

مشخصات فیزیکی و جاذبه‌های سیاحتی طرح:

گيلان سرزميني با تنوع قومي و گويشي است و با اينكه از نظر وسعت جغرافيايي از كوچك‌ترين استان‌هاي كشور است، گوناگوني و تنوع فرهنگي آن بيش از هر جاي ديگر ايران ديده مي‌شود. قرن‌هاي متمادي است كه اقوام مختلف در گيلان همزيستي مسالمت‌آميزي با هم دارند و اين همزيستي ضمن تلاش برای حفظ ويژگي‌هاي خاص اقوام، فرهنگ مشتركي را پديد آورده است.

در مقابل حجم عظيم زايش فرهنگي كه در طول ساليان طولاني صورت گرفته و باوجود تمامی تحولات ناشی از شهرنشینی و تبادل فرهنگی، خوشبختانه این منطقه از کشورمان به نسبت دیگر نواحی شمالی اصالت خود را تا حد زیادی حفظ کرده و شاید سخنی به گزاف نرانده‌ایم که گیلان هنوز هم سرزمینی بکر، دست‌نخورده و ناشناخته است... .

گوراب زرمیخ از شهرهای تابعه شهرستان صومعه‌سرا در استان گیلان و در شمال ایران است که در بخش میرزاکوچک جنگلی قرار داشته و محل استقرار و فرماندهی سردار جنگل میرزا کوچک خان بوده و براساس سرشماری سال 85 جمعیت آن ۴٬۱۸۳نفر (۱٬۰۹۷خانوار) می‌باشد.

طرح اردوگاه سردار جنگل (گروه فرهنگی همره)با مشخصات و جاذبه‌های زیر به لطف الهی می‌تواند جوابگوی بخشی از نیازهای پرورشی توأم با آموزش جامعه‌ی فرهنگی همره باشد:

مساحت زمین اردوگاه حدود 7000  متر مربع.

جاده‌ی مسیر منتهی به اردوگاه عموماً اتوبانی است و فاصله شهر قزوین تا محل اردوگاه 200 کیلومتر (حدود 3 ساعت مسافت زمانی با اتومبیل سواری)

خط راه‌آهن تهران- رشت، در حال احداث است.

نزدیکترین فرودگاه به محل اردوگاه در رشت واقع است.

نزدیکترین تله‌کابیـن، در شهرستان لاهیجان قرار دارد.

حدود 50 خانه روستایی با معماری سنتی و قدیمی از دیگر جاذبه‌های محل است.

و ... گیلان سرزمین ناشناخته‌هاست. جاذبه‌های این منطقه‌ی شمالی را گذر زمان در معرض دید ما قرار خواهد داد... .

  

نقشه و کروکی:

 آدرس اردوگاه:جاده رشت به سمت صومعه سرا - منطقه گوراب زرمیخ –دهستـان مَرکیـه.

 محل اردوگاه مابین شهرستان‌های صومعه سرا و فومن.

 دو منطقه (ماسوله و قلعه‌رودخان) از 100 منطقه برتر گردشگری ایران در نزدیکی آن است.

 

ما را یــاری کنیـد...

همراهان گرامی! خواهشمند است در ساخت و مهیا نمودن این اردوگاه، که متعلق به خود شما و تمامی همراهان همره است، ما را از دو جنبه‌ی ذیل یاری رسانید:

الف- نظرات خود را در مورد نحوه‌ی ساخت بنا، تخصیص فضاها، نوع امکانات و الزامات، بهره‌برداری مناسب و... به ما منعکس فرمایید.

ب- جهت همراهی در شروع کار، مبلغی در حد بضاعت به این مجموعه هدیه نمایید.

بی‌گمان کمک‌های معنوی و مادی شما سروران و همرهان ارجمند پس از الطاف الهی، پشتیبان و حامی گروه فرهنگی همره خواهد بود تا با دلگرمی و توانی مضاعف گامی بلندتر در عرصه‌ی آموزش و پرورش بردارد.


 

نقشه سایت پلان اولیه اردوگاه سردار جنگل گروه فرهنگی همره

 آدرس دقیق: (با جزئیات)

فومن- جاده آستارا- به سمت صومعه سرا
بعد از صومعه سرا- زیر پل کسما- دست چپ- به سمت گوراب زرمیخ- بخش گوراب زرمیخ- میدان گوراب زرمیخ- پشت بازار- جاده مرکیه
دو کیلومتر به سمت جلو- دست راست- کوچه شهید روان پاک- بعد از پل رودخانه- اولین درب دست چپ (درب باغی

 

مشاهده 6446 مرتبه آخرین بروز رسانی دوشنبه, 14 ارديبهشت 1394 13:02

ارسال نظر